استرس و فشار عصبی از عوامل بروز “کری ناگهانی” است

استرس و فشار عصبی از عوامل بروز "کری ناگهانی" استReviewed by Bagheri on Nov 1Rating: 5.0استرس و فشار عصبیبیماری کری ناگهانی ممکن است بر اثر یک ویروس‌ خاص، وجود یک تومور در مغز و یا استرس شدید ایجاد شود.

بیماری کری ناگهانی ممکن است بر اثر یک ویروس‌ خاص، وجود یک تومور در مغز و یا استرس شدید ایجاد شود.

عفونت گوش خارجی، عفونت گوش میانی و عفونت گوش داخلی از جمله مواردی است که می‌تواند سلامت دستگاه شنوایی فرد را تهدید کند و می‌توان با استفاده از لیزر سرد این عفونت‌ها را درمان کرد.

"کری ناگهانی" یکی از بیماری‌هایی است که گاه در برخی افراد مشاهده می‌شود. فرد مبتلا به این بیماری ناگهان متوجه می‌شود که شنوایی یکی از گوش‌هایش کاهش یافته است که ممکن است که با وز وز گوش هم همراه باشد. این بیماری گاه با سرگیجه و یا درد گوش نیز همراه است.

عامل بیماری کری ناگهانی می‌تواند نوعی ویروس، وجود تومور در مغز، استرس شدید و ضعف دستگاه ایمنی بدن باشد.

هنگام بروز این بیماری درصورتی که در کمتر از ۴۸ ساعت به پزشک مراجعه شود، می‌توان با استفاده از لیزر سرد و امواج‌ مادون قرمز این بیماری را درمان کرد. روش درمان به این صورت است که ابتدا با تابش نور لیزر التهاب گوش را کاهش داده و عصب آسیب دیده را تقویت می‌کنند، درنتیجه شانس ترمیم عصب شنوایی افزایش می‌یابد.

 

بیماری کری ناگهانی هر چه دیرتر درمان شود شانس بازگشت و ترمیم عصب شنوایی نیز کاهش می‌یابد و ممکن است یکی از گوش‌ها ناشنوا و یا کم‌شنوا شود.

 

با استفاده از روش کورتون‌تراپی هم می‌توان این بیماری را درمان کرد. در این روش با مصرف قرص‌های تقویت اعصاب و قرص ویتامین D بیمار درمان می‌شود.

 

خستگی بیش‌از حد، استرس زیاد، فشار عصبی و خواب ناکافی از عواملی است که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود و زمینه بروز بیماری‌هایی مانند کری ناگهانی را فراهم می‌کنند، درنتیجه باید به سلامت عمومی بدن توجه کرد.

کلینیک شنوایی تعادل تجویز سمعک بهار تهران

اینستاگرام سمعک بهار

error: جهت مشاوره رایگان در زمینه تجویز یا تعویض سمعک با ما تماس بگیرید